joi, mai 14, 2009

Steaua MFA - Stiinta Bacau 37-30

Acesta este scorul inregistrat in partida de handbal masculin care a avut loc azi la Sibiu in cadrul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei. Asa cum era de asteptat, echipa Steaua a invins si s-a calificat astfel in semifinale, unde va juca impotriva eternei rivale: HCM Constanta. Meciul se va desfasura maine, incepand cu ora 16:00 in Sala Transilvania din Sibiu iar de la ora 18:00 va incepe cealalta semifinala se vor intalni echipele Dinamo si UCM Resita. Finala va avea loc duminica, 17.05.2009, la ora 11:00. Pretul biletelor este de 6 lei , dar elevii si studentii beneficiaza de o reducere de 50%.

Cateva statistici ale stelistilor precum si evolutia scorului:

Steaua MFA Bucuresti: Laufceac 9/24 (38%) interventii, din care 1/2 la 7m, Cenusa 1/9 (11%) din care 0/2 la 7m, Ciobanu 3/10 (30%) din care 1/4 la 7m, Novanc 4/5, Tudor 3/4, Mazilu 0/2 (s-a accidentat grav in min 20), Rudic 3/5, Stavrositu 6/9 (5), Sania nu a jucat, Ilies 2/3, Cian 2/6, Savenco 2/2, Georgescu 9/10, Vujadinovic 6/7.

Evolutia scorului: 0-1 (min.1), 6-4 (min.6), 10-8 (min.11), 21-8 (min.27), 23-9 (min.30), 26-15 (min.38), 29-19 (min.44), 33-21 (min.49), 36-24 (min.54), 36-30 (min 60). ( preluate de pe www.steauamfa.ro )

Tin sa precizez ca Steaua a fost insotita de o galerie formata din aproximativ 50-60 de suporteri care si-au incurajat echipa favorita pe tot parcursul meciului iar una din surprizele neplacute ale acestei partide a fost accidentarea jucatorului stelist Viorel Mazilu care a parasit terenul in prima repriza si cel mai probabil va fi indisponibil in restul partidelor din urmatoarele zile { adica maine in semifinale si duminica in cazul in care Steaua trece de HCM )

Vreau le sa urez mult succes jucatorilor echipei Steaua MFA si sper din toata inima ca si anul acesta, la fel ca anul trecut, sa acceada in finala si bineinteles, sa castige Cupa.