miercuri, ianuarie 28, 2009

Charazay, etapa a 8-a

In cadrul etapei a 8 a din liga 3.4, BC Trei Stejari a reusit sa invinga rivala CSS 1 ITC Constanta,categoric cu 110-41, intrun meci in care starurile Karsten Spiessens si Jose Miguel Marquez au jucat doar 20 de minute fiecare, restul minutelor fiind alocate rezervelor. BC Trei Stejari a inceput meciul cu Karsten Spiessens, Jadranko Jasolvec, Karl Haller, Jose Miguel Marquez si Stelian Macescu, iar dupa un prim sfert fara istoric, gazdele conduceau cu 27-8. In sfertul 2 au intrat pe parchet si John Donnely, Julio Cesar Quintana si noua stea Emilian Marnautu, si, cu ajutorul acestora echipa sibiana conducea la pauza cu 53-22. In sfertul 3 isi fac aparitia in 5 ul echipei gazda si Giancarlo Filippi si Rosario Scavolini, cei 2 italieni facand amandoi un meci foarte bun si ajutandu si echipa sa ia un avans de 41 de puncte, scor 84-43. Ultimul sfert este castigat din nou de echipa lui Christian Lavrinescu cu scorul 26-8, iar meciul se incheie 110-41, gazdele bifand al 8 lea succes din 8 partide in acest sezon. MVP ul partidei a fost Karsten Spiessens cu 25 de puncte, 6 recuperari, 5 pase decisive si 8 mingi castigate, urmat de Jose Miguel Marquez cu 8 puncte si 15 recuperari la care acesta a adaugat si 6 pase decisive. Urmatorul meci al lui BC Trei Stejari va fi sambata de la ora 16:30 in deplasare cu Radu`s Drink Team, echipa care are un record de 4 victorii si 4 infrangeri.